Eksiz Oluğu Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Çatı Oluklarının Amacı Nedir

Eksiz Oluğu Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Eksiz Oluğu Nedir? Nerelerde Kullanılır? Sonbahar mevsiminin gelmesi ile yağmur oranlarında artışlar oluyor. Binaların çatılarından akan yağmur sularının düzenli bir akış içerisinde olması gerekiyor. Bu akışı sağlamak için akla tek bir araç geliyor. O da; çatılarda kullanılan oluk sistemi.

Eksiz Oluk Nedir?

Renkli Eksiz Oluklar
Renkli Eksiz Oluklar

Oluk; yapıların çatılarında yağmur sularını kenara toplayarak düzenli bir şekilde akıtan, yatay şekilde konumlandırılan ve üst tarafları açık olan borulardır. Bir yapı çatısı altında yaşayan, bulunan herkes en eski zamanlardan beri oluk sistemini kullanır. 

Eksiz Oluğu Nedir? Nerelerde Kullanılır? Eksiz oluk nedir? Sorusu oldukça fazla bir şekilde sorulmaktadır. Eksiz oluk; genellikle çinko, boyalı çelik, bakır ya da alüminyum malzeme kullanılarak yapılan, parçalı bir şekilde değil de bütün bir biçimde olan oluklardır. Bu oluklarda ek yerleri olmadığı için sızıntı yapma şansları da yoktur. Sorunsuz bir çatı kullanımı için olmazsa olmazdır. Bu sebeple eksiz oluklar son dönemde kullanılan en popüler oluklardır.

Eksiz Oluğun Faydaları Nelerdir ?

Eksiz Oluğu Nedir? Nerelerde Kullanılır? Eksiz olukların faydaları diğer oluk türlerine göre çok daha fazladır. Yukarıda da ifade edildiği gibi eksiz olukların birleştirme yerleri olmadı için yalnızca aşağı boru ve köşelere yerleştirilen ek yerlerinden meydana gelmektedir. Bu da sızıntı yapma olasılığını büyük oranda düşürmektedir. Kar birikmesi, sıcak ve soğuk etkilerden zarar görmez. Hiçbir firma eksiz olukların sızıntı yapmayacağı garantisini vermese de diğer oluk türlerine göre daha rahat kullanıldığı garantisi verilebilir.

Kesitli oluklarda oluğun dibini doğru gidildikçe dikişler gelişmektedir. Bu da olukta suyun birikmesine neden olur. Birikintiler nedeni ile de olukta sızıntı başlar. Eksiz oluklar işte bu sorunu tamamen ortadan kaldırır. Ve temizlik ve bakımı da kolaylaştırırlar.

Ayrıca eksiz oluklar kesitsel oldukları için dışarıdan daha iyi görünürler. Bu da kullanılan yapıya görsel anlamda bir uyum sağlaması açısından ihtiyaç sahiplerinin göz önünde bulundurduğu önemli hususlardan bir tanesidir.

Eksiz oluk sistemi istenilen tüm renklerde ve sınırsız uzunlukta yapılabilir. Dilerseniz güçlü bir görünüm katan klasik kelepçe ile dilerseniz de dışarıdan bakıldığında görünmeyen gizli kelepçe ile uygulatarak yapılarınızda farklı estetik seçimler yapabilirsiniz.

Eksiz oluğun hem iç yapısında hem de dış yapısında fırınlanmış bir şekilde fabrika çıkışlı yedi kat halinde astarlı elektrolize boya kullanılır. Bu boya da eksiz olukta paslanma olayını önler. Ayrıca hızlı bir şekilde üretilir ve hızlı bir şekilde montajı yapılabilir. Darbelere ve genişlemelere dayanıklı olan eksiz oluklar dekoratif bükümlere sahiptir.

Eksiz Oluk Montajı

 Eksiz Oluğu Nedir? Nerelerde Kullanılır? Önceden kullanılan PVC plastik çatı oluklarını ortadan kaldıran eksik oluk uygulamalarıdır. Eksiz oluk kendine has üretimi olan, diğer parçaları ile birlikte satışı ve uygulaması yapılabilen bir malzemedir. Firmamız sayesinde artık çatı oluklarıyla bir problem yaşamayacaksınız. Ayrıca bu müthiş sisteme sağlam ekipmanlarımız sayesinde hemen sahip olacaksınız.

Bulunduğunuz yere, eksiz oluk yapımı için özel olan aracımız ile geliyoruz. Oluğun uygulanacağı bölgeye ait ölçülerimizi alıyoruz. Aracımızda bulunan eksiz oluk makinamız ile oluğu makinadan hızlı bir şekilde çıkartıp hemen montajını yapıyoruz.

Bu harika sistemi kullanmak için artık geç kalmayın. Eksiz oluk fiyatlarını öğrenmek için hemen bizi arayın. Uygun fiyatlarımızdan memnun kalacaksınız.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir