Eksiz Oluk Ne İşe Yarar

Eksiz Olukların Bakımı Nasıl Yapılır

Eksiz Oluk Ne İşe Yarar

Eksiz Oluk Ne İşe Yarar Eksiz yağmur olukları diğer pek çok çatı oluklarından daha sağlam ve dayanıklı yapıya sahiptir. Bunun beraberinde uygulama ve malzeme satış fiyatları diğer oluklar ile karşılaştırıldığında ekonomiktir. Eksiz oluk uygulamasında herhangi bir kaynak işlemine gerek duyulmaz.

Perçin ve silikon ile ek yerleri kolay bir şekilde birleştirilebilir ve doğru montaj yapıldığında su sızdırma olayları yaşanmaz. Eksiz yağmur oluğu klasik kelepçe ya da gizli görünmeyen kelepçe ile sabitleyerek estetik bir görünüm sağlar. Eksik olukların özellikleri çoktur.

Eksiz Oluk Özellikleri Nelerdir

Eksiz Oluk Ne İşe Yarar
Eksiz Oluk Ne İşe Yarar

Eksiz Oluk Ne İşe Yarar Eksiz oluk özellikleri arasında eksiz oluğun hem içinde hem de dış tarafında fırınlanmış boya mevcuttur. Bu da paslanma olayını engellemektedir. Eksiz oluk tek parça halinde olduğu için oluktan su kaçırma ve akma olayı kesinlikle yaşanmaz. Hızlı bir şekilde üretilip hızlı bir şekilde montajı vardır. 

Zengin renk seçeneği ile yapılarınıza ayrılacak katacak çeşitliliktedir. Yerinde üretim imkanı sağlar. Estetik bir görünüme sahip olan eksiz borular köşeden köşeye tek parça halindedir. Dekoratif bükümlere sahiptir. Herhangi bir darbeye ve genleşmeye karşı dayanıklıdır.

Yağmur Oluğu Tıkanmasını Engellemek İçin Yapılması Gerekenler

Bir yağmur olduğu yapraklar ve kuş yuvaları için doğal bir toplanma yeridir. Şiddetli bir yağmurdan sonra yağmur suyunun oluktan hızlı bir şekilde boşalmaması durumda oluk taşacaktır. Bu durum beklenmedik yerlerde sızıntılara ve tıkanıklıklara sebep olabilir. Bu problemin çözümünü de drenaj borusuna bir yaprak önleyici takarak önlenebilir. 

Yağmur olduğunun tıkanmasını önlemek için yaprak önleyici tıkanmasını önlemek için düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Tıkanmalar kapak çıkarılıp drenaj borusu temizlenerek kolayca açılabilir. Ardından drenaj borusu bir bahçe hortumu ile yıkanabilir. Ayrıca tıkanıklığa sebep olan pislikleri temizlemek için yüksek basınçlı su da kullanabilirsiniz.

Yağmur Oluğu Zinciri ve Özellikleri

Eksiz Oluk Ne İşe Yarar Yağmur oluğu zincirlerinin asıl amacı çatıdan gelen suyu toplayıp daha sonra kullanılmak üzere değerlendirmek olsa da günümüze daha çok dekorasyon ürünü olarak kullanılır. Talebe bağlı olarak birbirinden çeşitli şekillerde oluşturulan yağmur zincirlerinin özelliği dekorasyonunuza doğal bir görünüm güzelleştirir. Çatıdan sarkmış olan zincir güzel görüntüsünün beraberinde yağmur yağarken her bir tastan diğerine geçen yağmur suyunun doğal sesi sizin tüm yorgunluğunuzu da alacak ve sizi zihinsel olarak rahatlatacaktır.

Yağmur Oluğu Süzgeci Nedir ve Ne İşe Yarar

Eksiz Oluk Ne İşe Yarar Yağmur oluğu konusunda en önemli konulardan bir tanesi yağmur olduğu süzgeçlerinin daima temiz tutulmasıdır. Bu maksada ulaşabilmek için her yapıda bir çatı temizlik ve bakım programı oluşturulmalıdır. Bakım sıklığı sonbahar aylarında artırılarak kuru yaprakların süzgeçleri tıkanması önlenmelidir. Çatı süzgeçlerinin oluk içinde bulunması halinde bu konu çok daha büyük önem taşır.

Eksiz Oluk Montajı Nasıl Yapılır

Eksiz oluklar normal oluklar ya da geleneksel olukları deneyimli çatı ustaları tarafından kurulabilir. Kesintisiz oluklar bir profesyonel tarafından kurulmalıdır. Kesintisiz oluklar eviniz için kesin ölçümleri yapmak üzere benzersiz bir şekilde tasarlanmıştır ve tek parçalar halinde monte edilir. Bu tek parçalar seçmiş olduğunuz malzemenin tabakaları ile beslenen özel bir rulo şeklinde makine kullanılarak yerinde kesilir. Aksine kesitsel oluklar bileşenlerin birbirine kaynaklanmasını ya da mühürlenmesini gerektiren bir birbirine kenetlenen sistemi içerir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir